FUCK OFF BLOG.CZ, NOVA.CZ, CAPITALIST!!!

historie- NIKDY DOST

18. září 2007 v 17:48 |  hudba
Počátkytéto veselé party sahají až někam do roku 1996 kdy se zažehli první jiskry tohoto seskupení. Vlastně prvotním záměrem kapely bylo jen zahrát pár věcí kamarádovi k narozeninám, kde hrálo ještě několik dalších kapel. Od té doby začala tato jen na narozeniny vytvořená skupina fungovat dál a začalo se zkoušet v úplně první sestavě, kterou tvořil: Oliver Hardy, Vlasta Mahdal, David Kolaja a Škopek. Tato první sestava zkoušela ve Sklepení klubu kultury v Uherském Hradišti. Ale kluci pořád ještě neměli název a nic je nenapadalo, až jednou Když všichni seděli v hospodě u piva, kde Vlasta pronesl slova " NIKDY DOST" tak bylo vymalováno a nic jiného už nepřipadalo v úvahu.
Po odchodu Vlasty Mahdala nastoupil na scénu Přema Šoustek a asi po půl roce po něm se přidal Mára Podolinský, který posílil zpěv. První větší kolaps nastal, ale až, když dal kapele své sbohem bubeník David Kolaja, který odletěl do země za velkou louži a to přímo do Kanady. V zápětí na to,ale přišel nový bubeník Dan Prais, takže kapela začala dál fungovat jako celek i s pro kapelu tak důležitými bubny.Po nějakém čase přišla nová posila a to na post sólového kytaristy, kde se na čas usadil Tonda Mléčka. V této sestavě hrála kapela zhruba tři měsíce a po této době bohužel došlo k těžké stagnaci kapely, díky odchodu třech členů a to obou zpěváků a kytaristy Hardyho. Po tomto odchodu to vypadalo dost špatně a chvilkami dokonce i na úplný konec.Po půl roce se ale kapela dala opět dohromady a začala znovu tvrdě zkoušet jak staré, tak i nové věci v nové sestavě. Tuto sestavu tvořili: Škopek, Jeff, Dan Prais a Víťa Martinák. Problémy se však kapele pořád ještě nepřestaly vyhýbat, a tentokrát marně hledali zpěváka. Korunu všemu nasadil odchod kytaristy Vítě Martináka. Na štěstí ho v zápětí nahradil staronový člen Tonda Mléčka. Kapela dál zkoušela a sehrávala se, ale pořád chyběl ten prokletý a nezbytně nutný zpěv. Dokonce se pár zpěváku i objevilo, ale žádný se neosvědčil. Až se konečně objevil ten pravý, kterým byl René Dvouletý . Za nedlouho ho doplnil další vokalista Satan. Bohužel se ukázalo, že René je hodně nespolehlivý člověk, a tak když se nedostavil na první opravdu důležitou akci, která se konala v Brně, tak si nad sebou podepsal rozsudek a byl vyhozen z kapely. Atak kapela dál pokračovala s jedním zpěvákem.Tento stav z jedním zpěvákem trval asi rok .Odehrály jsme několik koncertů a už to vypadalo že při jednom zpěvákovi zůstanem. Začátkem roku 2001 však přichází na Hockinovo doporučení na zkoušku Hruša a jeví se jako velmi talentovaný vokalista. Takže kapela má opět dva zpěváky což byl pro nás další velký krok vpřed. Bohužel tato optimistická situace netrvala dlouho a v kapele dochází k velkým změnám v sestavě. Je to škoda, protože skupina má v roce 2001 docela dobré vyhlídky tzn.docela dost zajímavých koncertů a na konci roku nahrávání svého prvního CD. Jako první oznamuje svůj odchod velká opora celého seskupení bicmen Dan Prais .Nebylo vůbec jednoduché nahradit jeho přesnou rytmiku ,která byla pro Nikdy Dost charakteristická. Dan ještě nahrává CD a pak v kapele končí. Na jeho postu se na nějaký čas usazuje týpek zvaný Zrnko. Ještě před příchodem Zrnka ,co by stálého člena mizí i zpěvák Satan jehož volá vojenská povinnost. Skupina tedy opět pokračuje jen z jedním vokálem. Hruša tímto ale dostává víc prostoru pro svůj řev a razantně se zlepšuje , takže zbytek kapely prozatím o dalším zpěvákovi vůbec neuvažuje.
Vtomto složení : Dan bicí samply, Hruša zpěv, Škopek basa, Tonda kytara a Jeff kytara, Nikdy Dost nahrávají částečně v Bzeneckém Shaarku a částečně ve studiu Šopa v Lipově první demoCD. Na cédéčku se ještě objevují jako hosté Ivanka Vávrů a Zrnko kteří ho zpestřují svým zpěvem v některých věcech. Po natočení CD na jaře roku 2002 dochází k dalším personálním změnám. Tondu Mléčku, který se rozhodl věnovat výhradně kapele Free Fall nahrazuje šílený Sitič a na místo Zrnka který se neosvědčil a měsíc před plánovaným křestem cédéčka odešel je na Sitičovo doporučení dosazen bubeník Anděl.
Později odchází i kytarista Jeff.Bubeníci se mění jak na běžícím páse.Bubnil u nás Caban pak Pepa Mareček,který odcestoval do Irska a za něj nastoupil Davidioff.....
Na jaře roku 2005 je nahráno v ŠOPĚ Standy Valáška CD "Halucinogenní orgasmus" a to v sestavě:
Hruša-zpěv
Sitič-kytara
Škopek-basa
Davidoff-bicí
Dne 11.7.2005 se do kapely vrací kytarista Jeff a Nikdy Dost má opět dvě kytary!!
sestava2007
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ss ss | 30. září 2007 v 15:03 | Reagovat

skvělá kapela

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.